Честит Световен ден на здравето и на белите ангели на Живота!

Днес отново е 7 април – денят, в който светът казва БЛАГОДАРЯ на хората, отдали живота и умовете си на каузата да лекуват и да спасяват човешки животи.
В трудните моменти, тогава когато се чувстваме в безизходица, когато не знаем какво да правим, когато изживяваме най-големите си страхове, че ние или близките ни можем да изгубим най-ценното на този свят, лекарите идват като бели ангели. В нашите най-трудни моменти стражите на Живота събират цялата своя смелост и поемат отговорността да проникнат в човешкото тяло, да влязат в битка с болестта – неравна битка, в която рискът поемат изцяло те.
Създадена преди малко повече от 14 години, Болница „Тракия“ заедно с МЦ "Трета поликлиника", е един от онези храмове на съвременна медицина, в който денонощно отдават своите знания, умения и грижи за пациентите около 650 медици – лекари, медицински сестри, лаборанти, рехабилитатори, психолози, санитари, водачи на линейки, администратори, техници. Онова, което ги скрепява в един огромен, успешен екип, е техният професионализъм и техните добри, човешки сърца.
Нека поздравим белите ангели, които бдят над нашите животи и им пожелаем здраве, удовлетвореност и лично щастие.
Световният ден на здравето се чества всяка година на 7 април, заедно с годишнина от основаването на Световната здравна организация, а от 1964 г. денят в България се отбелязва и като Ден на здравния работник.
През 2023 година посланието на Световната здравна организация за днешния празник е „Здраве за всички“. През тази година се навършват 75 години, откакто страните по света се обединяват и основават СЗО с цел да се постигне най-високо ниво на здраве и благополучие.
Нека отправим своята благословия към всички отдадени на медицината хора по света.




